Biz Kimiz?

Bir gün hiç yön duygusu olmayan bir kadin ve neredeyiz diye sorulduğunda o  yerin adini hiç hatırlayamayan bir erkek durmuş demiş ki bizneredeyiz?

Biz çalıştığımız özel sektörde tanışıp, gezerken beraber ne kadar çok şeyi paylaştığını fark eden ve ortak hayaller oluşturmaya başlamışken hayalleri çat diye gerçekleşen sırt çantalı gezen iki mühendisiz… İstanbul’da yeterince kaldığımıza karar verdikten sonra şimdilerde 2019 Ağustos ayında taşındığımız Hollanda – Eindhoven’da hayatımıza devam ediyoruz. Yine kurumsal yine mühendisiz ama artık daha fazla gezmek üzere zamanımızı kovalamaya devam ediyoruz…

İpek, bir çoğu gibi üniversite ve yüksek lisansla mezun olduğu andan itibaren beyaz yaka denilen kurumsal şirket çalışanı, tüm tatilleri nasıl bağlarım da daha çok gezerim diye çabalayan ve tüm parasını buna endekslemiş bir kadın. Bolca gezmiş bir anne ve babanın çocuğuyum. Herhalde çocukluktan kanıma işlemiş ki paramı kazandığım gibi yine seyahatlere harcamaya başladım. Ölmeden önce yapılacaklar gibi büyük ve kısa zamanlı, keşke şunu yapsam dediğim, yaptıkça da çocuklar gibi sevindiğim hayallerim var. Geyiklerin ve bulutların hayranıyım, bulut gördüğüm yerde içine atlama isteğini de hala bastırabilmiş değilim. Gezdikçe sevinir sevindikçe de bulutların üzerine çıkıyormuş gibi hissederim. Galiba bu yüzden hayatı bulutların üzerinde yaşamak derdindeyim. Tam yalnız gezmek çok güzel ve ben bu hayatta neredeyim derken kurumsal hayatın bana hediyesi ile karşılaştım. Sonra da aslında “beraber ne güzel geziyoruz”a ve ardından da “biz neredeyiz”e evrildi konu.
Oğuzhan, uzun yıllık bir beyaz yakalı. Tatili güneş ve deniz ikilisiyle miskinlemek ve keyif yapmak olarak bellemiş, bir de yorulup bina mı göreceğiz’den, yürüyerek kilometreler arşınlamaya evrilmiş bir adam; aynı zamanda bir müzik ve yemek sever. Gezdiği yerlerin adını bilemese de gezmeyi sevmiş ve yoluna ışık olup yollar hiç bitmese dedirten kadına ve yolun getirdiklerine gönül vermiş bir balık.
Hayallerin hiç bitmeyeceği upuzun bir yolun yolcusu.